Roth C.: Akcie Tesly max za 150 USD. Hodnota automobilky není rozhodně stejná jako hodnota celého sektoru v USA a Evropě dohromady


Podle analytiků společnosti Roth Capital jsou akcie Tesly dalece nadhodnocené a proto vidí jejich cílovou cenu maximálně na úrovni 150 USD za akcii a ne blízko stávajících 700 USD.

Podle analytiků společnosti by musela automobilka předvádět mnohem mnohem více, aby to ospravedlňovalo stávající vysokou cenu. Celkové ocenění kolem 660 mld. USD se blíží celkovému ohodnocení celého automobilového sektoru v USA a Evropě a přitom je automobilka pouze výrazně minoritním hráčem celého sektoru. Z tohoto pohledu jsou akcieautomobilky celkem jasně nadhodnocené. Investoři se ve svém přístupu k automobilce chovají jako kdyby neexistovala vůbec žádná konkurence, což je také mylné, protože konkurence a prostor pro ni v tomto raketově se rozvíjejícím sektoru tu rozhodně je.

Tesla v pátek překvapila trhy výsledky za 1Q roku, když oznámila výrobu 180 338 vozů při dodání 184 800 vozů globálně. Analytici očekávali dodání cca 168 000 vozů. Akcie Tesly včera rostly o cca 7%.