Renault: Nepojede přes 180 km/h?

Automobily do zásuvky? S tím už jsou i největší odpůrci pomalu srozuměni. Ale aby ke všemu byla omezena maximální rychlost nových osobních automobilů na 180 kilometrů v hodině, to asi nikdo moc nebral vážně. A ono je to tady…

První evropskou automobilkou, která přišla s rozhodnutím, že bude elektronicky omezovat maximální rychlost svých elektrických modelů na 180 km/h, bylo Volvo. Tím to nekončí. Co mohlo vypadat jako ojedinělá „severská cesta“, se zdá být celoevropský směr. Proč?

Nový šéf automobilekRenault a Dacia Luca de Meo měl na nedávné valné hromadě akcionářů prohlásit, že stejné omezení maximální rychlost je i cílem těchto francouzských producentů. Důvod? Bezpečnost silničního provozu. Podle dostupných údajů je totiž za třetinou všech smrtelných nehod na evropských silnicích právě nedodržování maximální povolené rychlosti.     

Asistenční služby pro motoristy, dopravní informace, dálniční kupóny, autoškoly, turistické informace, cestování.

ÚAMK je ryze českým poskytovatelem asistenčních služeb s největší tradicí v poskytování asistenčních služeb v České republice s přímým napojením na mezinárodní sítě prestižních automotoklubů sdružených v sítích FIA (Fédération Internationale de L´Automobile) a ARC Europe, prostřednictvím, kterých zajišťuje kvalitní asistenční služby kdekoliv v Evropě i ve světě.

Více na: www.uamk.cz